Hliníkářský gigant Alcoa předčil očekávání trhu

Na začátek americké výsledkové sezóny přichází optimistická zpráva: hliníkářský gigant Alcoa, který podle tradice nahlásil výsledky za právě skončené čtvrtletí jako první z velkých korporací zahrnutých do indexu Dow, překonal očekávání trhu. Navíc firma zvýšila odhad růstu globální poptávky o procento. Akcie Alcoy díky tomu posílily o tři procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hliníková fólie | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Jumk.de Webprojects

Alcoa letos čeká nárůst poptávky po hliníku o 13 procent. „Pokud se podíváme na cenu hliníku na komoditních burzách, tak zjistíme, že během posledních třech měsíců vzrostla o 20 procent. To je dobrá zpráva pro výrobce hliníku a společnosti jako je Alcoa. O něco horší zpráva to je pro spotřebitele,“ říká analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na trzích na Rádiu Česko okomentoval analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.

Alcoa se ve svém výhledu opírá o Čínu, které důvěřuje i agentura Moody's. Ta dokonce dnes oznámila, že zvažuje zvýšení ratingu země.

V obecnější rovině se ale podle Čermáka dají investorům doporučit firmy, které se zabývají finančnictvím nebo technologiemi: „Pokud se podíváme na odhady zisků za třetí kvartál, tak zjistíme, že největší růst zisků se čeká ve finančním a technologickém sektoru a v oblasti energetiky. Naopak nejhorší výsledky by měly být v sektoru zdravotnictví a utilit. Jediným sektorem, kde se očekává pokles zisků, je sektor telekomunikací.

Roman Chlupatý, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme