Hloubkový audit v KB začne 8. ledna

Hloubkový audit v Komerční bance začne 8. ledna příštího roku. Informoval o tom její generální ředitel Radovan Vávra s tím, že už teď existují všechny věcně a technické předpoklady pro splnění tohoto termínu. Jedním z nich bylo poskytnutí garancí státem, které v pondělí schválila vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všechny prověrky v KB by měly být ukončeny koncem února, tedy v souladu s kalendářem, který připravil privatizační poradce Goldman Sachs. Poté nastane vyhodnocování předběžných nabídek vládou.

Vláda počátkem týdne rozhodla o poskytnutí záruk Konsolidační bankou za riziková aktiva v KB do maximální výše 20 miliard korun. Kabinet se tak zaručil za problémová aktiva ze skupiny tři až pět podle klasifikace České národní banky. Jde o úvěry nestandardní, pochybné a ztrátové.

Ministři přitom zvažovali tři varianty; dalšími byly garance za 25 miliard korun a neposkytnutí žádných garancí. K 30. září dosáhla nestandardní aktiva v bance 34,1 miliardy korun.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme