Holidays Czech Airlines končí, většinu charterů převezme Travel Service

Některým turistům, kteří si koupili letecký zájezd na letošní léto, se může změnit datum odletu o jeden až dva dny. Kvůli ukončení činnosti společnosti Holidays Czech Airlines totiž cestovní kanceláře musely hledat náhradního dopravce. Potíže to může způsobit až několika tisícům turistů. Převážnou většinu letů převezme Travel Service.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Společnost ujišťuje, že bude mít v létě dost volných sedaček, aby k moři přepravila všechny zájemce.

„Letecká společnost Travel Sevice má na letní sezonu 2013 kapacity dostatek a všem cestovním kancelářím, které nás oslovily, jsme se snažili vyjít maximálně vstříc. Tyto kapacity už jsme také nabídli. Takže kapacity je dostatek a na zabezpečení provozu letní sezony pro český trh počítáme s 18 letadly,“ říká Vlaďka Dufková z Travel Service.

Přehrát

00:00 / 00:00

O změně dopravce pro charterové lety informoval redaktor Jaroslav Skalický

I když je kapacita dostatečná, některým cestovním kancelářím nemohl Travel Service potvrdit letový řád, který měly domluvený s Holidays Czech Airlines. Proto musí termíny zájezdů posunout.

„Přepokládám, že se to může týkat několika tisíc klientů, ale žádným výrazným způsobem. Jde spíš o to, že se některá data změní o jeden až dva dny. Pokud by se to týkalo někoho s delší změnou, tak samozřejmě cestovní kancelář je povinna nějakým způsobem tu situaci řešit ve prospěch klienta, i třeba možností odstoupení od cestovní smlouvy,“ říká Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří České republiky a dodává:

„Ta situace neznamená pro klienty žádné zdražení. Cestovní kanceláře musí dodržet ceny, které sepsaly v cestovních smlouvách, popřípadě prezentovaly ve svých katalozích, a snaží se zvýšené náklady uhradit ze svého.“

Kanceláře mohou oslovit i jiné dopravce

V případě cestovní kanceláře VTT se změna odletu týká jen jedné ze 13 destinací, které cestovka prodává. Podle ředitele Demetriose Lambrou o tom bude klienty informovat už v nejbližších dnech, protože smlouva VTT s Travel Service o charterech je před podpisem. Cestovní kanceláře se mohou dohodnout i s jinými dopravci.

„Na trhu charterové letecké přepravy, jak v rámci České republiky, tak i v rámci Evropy, panuje vysoká konkurence leteckých přepravců a nabídka výrazně převyšuje poptávku,“ říká Dufková.

O ukončení činnosti Holidays Czech Airlines rozhodla vláda. Ministerstvo financí se na tom dohodlo s firmou Travel Service, která na oplátku stáhla žaloby proti státním aerolinkám.

Jaroslav Skalický, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme