Hospodářskou komoru opět povede Vladimír Dlouhý. Chce pomáhat v boji s ‚buzerací státními úředníky‘

Prezidentem Hospodářské komory bude další tři roky znovu Vladimír Dlouhý. Ve volbě byl jediným kandidátem, podpořilo ho 220 z 246 delegátů sněmu. Dlouhý stojí v čele komory už od roku 2014.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý | Zdroj: ČTK

Vladimír Dlouhý před sněmem řekl, že byl před třemi lety zvolen, aby pomohl podnikatelům v boji s nekalou konkurencí či „buzerací státními úředníky".

Ačkoli Hospodářská komora pod jeho vedením posílila svůj vliv a zlepšila služby, stále není spokojena s podmínkami pro podnikání v Česku, které tak zůstanou prioritou i v dalším tříletém prezidentském období, uvedl.

Dlouhý zastával od roku 1990 do roku 1992 funkci ministra hospodářství a poté ministra průmyslu a obchodu až do roku 1997, kdy se při vládní krizi z politiky stáhl. Pak pracoval jako poradce společnosti ABB a banky Goldman Sachs a také vyučoval ekonomii na vysokých školách.

V roce 2013 se chtěl v přímé prezidentské volbě ucházet o post hlavy státu, ale ministerstvo vnitra jeho kandidaturu odmítlo zaregistrovat kvůli nedostatečnému počtu podpisů na petičních arších.

Třiašedesátiletého ekonoma a politika nominovali zástupci okresních komor a společenstev. Delegáti vyberou také další členy představenstva a dozorčí rady. Hospodářská komora je největším zástupcem podnikatelů v Česku, sdružuje 15 tisíc členů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme