Hoteliéři nesouhlasí se zvýšením daňové sazby

Sdružení podnikatelů v pohostinství a cestovním ruchu kritizuje vládu za potlačování podnikatelských aktivit. Hoteliéři se snaží prosadit prodloužení výjimky pro ubytovací služby, aby nespadly do základní sazby daně z přidané hodnoty. Zatím mají zdanění pět procent, od prvního ledna příštího roku by však měly podléhat devatenáctiprocentní dani.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze

peníze | Zdroj: AFP

To chtějí změnit. Dlouhá nečinnost vlády v této oblasti vyvolává u majitelů hotelů a penzionů nervozitu. Jak zdůrazňuje prezidentka sdružení Miroslava Luprichová, je třeba rychle dojít k rozhodnutí, protože smlouvy s cestovními kancelářemi se musí uzavírat rok dopředu.

"Dneska už se tisknou katalogy na rok 2006, dělají se smlouvy a my vlastně nevíme, jestli DPH bude pětiprocentní, anebo jestli se to nepodaří a my spadneme do devatenácti procent. To by pro mnohé podnikatele bylo skutečně likvidační a z toho důvodu budeme nuceni propouštět zaměstnance, kteří se poté budou ocitat na úřadech práce. To znamená, že z toho, co stát vybere navíc, budou právě tito nezaměstnaní zpátky odčerpávat. Když už nám státní úředníci nepomáhají, bylo by třeba, aby nám aspoň co nejméně škodili," dodává Luprichová rozhořčeně.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme