Firma Huawei meziročně zvýšila podíl na čínském trhu, tržby v USA i přes sankce rostly

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei ve druhém čtvrtletí zvýšil meziročně dodávky mobilních telefonů na domácí trh o 31 procent na 37,3 milionu kusů, uvedla analytická firma Canalys. Podíl společnosti na domácím trhu stoupl na 38 procent z loňských 27,6 procenta. Ve Spojených státech tržby stouply na 401,3 miliardy jüanů (1,34 bilionu Kč) ze 325,7 miliardy jüanů před rokem. Dodávky telefonů vzrostly o 24 procent na 118 milionů kusů.

Šen-čen Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo společnosti Huawei

Logo společnosti Huawei | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Dodávky chytrých telefonů v Číně, která je jejich největším světovým trhem, ve čtvrtletí celkově klesly o šest procent na 97,6 milionu kusů, což byl podle Canalys devátý následný kvartální propad. Na celkových dodávkách firmy se čínský trh podílel 64 procenty.

Čínské velvyslanectví odmítlo tvrzení o zpravodajské spolupráci s firmami v Česku, nevylučuje ‚další kroky‘

Číst článek

Dodavatelský řetězec Huawei Technologies byl významně narušen, když byla společnost v polovině května zařazena v USA na černou listinu. To znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty.

V reakci na postoj USA Huawei přesunula pozornost na domácí trh, kde značně investovala do své expanze, aby přebrala zákazníky domácím konkurentům. Zhoršení dodávek i podílu na domácím trhu vykázaly čtyři přední firmy, které následují jedničku Huawei, a to Oppo, Vivo, Xiaomi a Apple.

Huawei se dostala do centra pozornosti kvůli obviněním ze strany Spojených států, že její zařízení pro telekomunikační sítě by mohla čínská vláda využívat ke špionáži. Huawei obvinění ohledně špionáže odmítá.

Před používáním softwaru a hardwaru firmy Huawei loni v prosinci varoval i český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení a třetím největším výrobcem chytrých telefonů. Firma je mimo jiné největším dodavatelem mobilních sítí a další infrastruktury pro české operátory.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme