Hušák ustál pozici v představenstvu Sazky

O nečekaný zvrat ve vývoji událostí kolem Sazky se dnes postaral její bývalý generální ředitel Aleš Hušák a akcionáři. Hušák i po dnešku zůstane předsedou představenstva loterijní firmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Hušák, generální ředitel Sazka a.s. | Foto: Tomáš Adamec

Hušák totiž mistrně využil své znalosti stanov Sazky, které říkají, že pokud se akcionáři na valné hromadě neprokáží svými akciemi, nemůže hromada vůbec začít.

Přehrát

00:00 / 00:00

O překvapivém zvratu v přístupu Aleše Hušáka ke konkursu se mluvilo i v poledních Ozvěnách dne

Valná hromada, která ho měla odvolat, totiž není usnášeníschopná. Navíc Hušák bere zpět své odvolání proti konkurzu.

Možnou příčinu tohoto zásadního obratu v Hušákově postoji nastínil někdejší místopředseda představenstva Roman Ječmínek.

„Domnívám se, že se ho dotklo poslední stanovisko ČSTV, které se dalo dohromady s E-investem a s Penta Finance a pustili ho k vodě, takže udělal protikrok,“ nechal se slyšet Ječmínek.

Valná hromada nemohla začít

Akcie měli u sebe pouze dva zástupci drobných akcionářů. Ostatní akcie jsou uloženy v trezoru Sazky, kam se k nim zatím nelze dostat. Protože se to nepodařilo do hodiny od plánovaného začátku valné hromady, bude muset být svolána valná hromada nová. Náhradní termín je stanovený na 22. srpna. Potvrdil to šéf jednoho z menšinových akcionářů firmy Zdeněk Ertl.

Současně to znamená to, že Aleš Hušák zůstává i po dnešku v čele představenstva Sazky, přestože ČSTV už 2 týdny prohlašuje, že ho nejpozději dnes z funkce odvolá.

Přehrát

00:00 / 00:00

sazka.mp3

„Já sám pravděpodobně v nejbližších měsících odejdu mezi sázející. Věřím ale, že do té doby se nám podaří ve spolupráci s věřiteli dosáhnout toho, aby tady Sazka byla taková, jaká je, tedy silná a dobrá,“ uvedl Hušák.

Průlomové spojenectví

Hušákovu dohodu s většinovým skupinami PPF a KKCG označila Zuzana Kubátová z Hospodářských novin v poledních Ozvěnách dne za nečekané, průlomové, překvapivé a nové spojenectví. „Nabídl jim to, po čem dlouho volali, stáhl odvolání proti konkursu.“

„V této chvíli podle mého soudu hraje o odstupné i o to, zda odejde s ostudou, či si zachová tvář,“ míní Kubátová. Jak zdůraznila, pokud se nyní zainteresované strany dokáží dohodnout na rychlém, bezkonfliktním konkursu, pak má Sazka velkou pravděpodobnost dostat se z krize.

Odvolání proti konkurzu

Hušákovo odvolání proti konkurzu ale není jediné, které soud obdržel. Odvolal se i E-Invest a Gladiolus.

„Ovšem i když své podání vzal Hušák zpět, neznamená to automaticky, že by soud nemohl konkurs zrušit a vrátit Sazku zpět do fáze před rozhodnutím o způsobu řešení úpadku. Naopak pokud by konkurs potvrdil, nejmenší radost by z toho měli zřejmě akcionáři, tedy sportovní svazy. Reálně by totiž mohly o své podíly v Sazce úplně přijít,“ vysvětluje reportér Radiožurnálu Martin Drtina.

Po právní moci konkursu by mohl insolvenční správce Sazku prodat jedinou smlouvou a stávající akcionáři by tak o svá práva definitivně přišli.

Milan Kopp, Martin Drtina, Petra Kotvová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme