Hypoteční trh dosáhl v červnu rekordu. Zájem Čechů o úvěry dál roste, říká investiční analytik

Banky poskytly lidem v prvním pololetí letošního roku rekordních 54 tisíc hypoték za celkem 102 miliard korun. Ve stejném období loni poskytly 54 tisíc hypoték za 88 miliard korun. Vyplývá to z údajů na webových stránkách ministerstva pro místní rozvoj. Letošní rok bude zřejmě znovu rekordní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hypotéky, půjčky, bankovní produkt, úvěry (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Český hypoteční trh dosáhl v červnu podle statistik ministerstva rekordu, když byly v jediném měsíci uzavřeny hypoteční úvěry za 23,8 miliardy korun. To je nejvíc za 21 let, kdy se v ČR hypoteční úvěry poskytují, a o pětinu více než v loňském rekordním červnu.

„Pokračuje trend z loňského roku, kdy všichni analytici i zástupci bankovních domů, tedy poskytovatelů hypotečních úvěrů, očekávali na začátku roku zpomalení, ale reálné výsledky všem vyrazily dech. Zájem Čechů o hypoteční úvěry neustal a hypoteční trh v Čechách roste,“ popsal investiční analytik společnosti Broker Consulting a expert na zdejší hypoteční trh Martin Novák.

Podle něj není žádným překvapením, že právě na červen vyšly rekordní údaje.

„Červen je šestý měsíc v roce, tím pádem se láme pololetí, a tam se směřují všechny důležité výsledky. Myslím, že podobný scénář se dá očekávat zase v listopadu nebo prosinci, kdy trh opět dosáhne maxima,“ dodává.

První pololetí letošního roku už objemem hypoték překonalo celý rok 2006 a dosáhlo dvojnásobku roku 2004.

Hypoteční trh | Foto: ČTK

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme