Hypoteční trh dosáhl v červnu rekordu. Zájem Čechů o úvěry dál roste, říká investiční analytik

Banky poskytly lidem v prvním pololetí letošního roku rekordních 54 tisíc hypoték za celkem 102 miliard korun. Ve stejném období loni poskytly 54 tisíc hypoték za 88 miliard korun. Vyplývá to z údajů na webových stránkách ministerstva pro místní rozvoj. Letošní rok bude zřejmě znovu rekordní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hypotéky, půjčky, bankovní produkt, úvěry (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Český hypoteční trh dosáhl v červnu podle statistik ministerstva rekordu, když byly v jediném měsíci uzavřeny hypoteční úvěry za 23,8 miliardy korun. To je nejvíc za 21 let, kdy se v ČR hypoteční úvěry poskytují, a o pětinu více než v loňském rekordním červnu.

„Pokračuje trend z loňského roku, kdy všichni analytici i zástupci bankovních domů, tedy poskytovatelů hypotečních úvěrů, očekávali na začátku roku zpomalení, ale reálné výsledky všem vyrazily dech. Zájem Čechů o hypoteční úvěry neustal a hypoteční trh v Čechách roste,“ popsal investiční analytik společnosti Broker Consulting a expert na zdejší hypoteční trh Martin Novák.

Podle něj není žádným překvapením, že právě na červen vyšly rekordní údaje.

„Červen je šestý měsíc v roce, tím pádem se láme pololetí, a tam se směřují všechny důležité výsledky. Myslím, že podobný scénář se dá očekávat zase v listopadu nebo prosinci, kdy trh opět dosáhne maxima,“ dodává.

První pololetí letošního roku už objemem hypoték překonalo celý rok 2006 a dosáhlo dvojnásobku roku 2004.

Hypoteční trh | Foto: ČTK

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme