Hypotéky jsou nejdražší za poslední tři roky. Průměrná úroková sazba v únoru opět vzrostla

Hypotéky dál zdražují. Průměrná úroková sazba v únoru podle Hypoindexu vzrostla na 2,36 procenta. Půjčky na bydlení jsou tak nejdražší od konce roku 2014. I to je důvod, proč si lidé u bank sjednali méně hypotečních smluv. Nižší je taky objem půjček.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hypotéka na bydlení (ilustrační foto) | Foto: Nattanan Kanchanaprat | Zdroj: Pixabay

Na bydlení si Češi v únoru půjčili téměř 16 miliard korun. Tedy asi o tři miliardy méně než loni. Za pokles podle obchodního ředitele společnosti Bidli Romana Weisera můžou hlavně doporučení centrální banky.

„Díky nimž banky požadují od klientů větší procento vlastních zdrojů a zkoumají celkové zadlužení žadatelů o úvěr,“ vysvětlil Weiser.

Hypotéky v lednu zdražily nejvýrazněji za posledních 10 let. Lidé mají větší zájem o pronájmy

Číst článek

Lidé v únoru uzavřeli zhruba o dva tisíce hypotečních smluv méně než před rokem. A to i kvůli slabé nabídce, připomíná hypoteční specialista společnosti Chytrý Honza Daniel Horňák.

„Do toho počtu poskytnutých hypotečních úvěrů hodně promlouvá i to, že je nedostatek nemovitostí na trhu. Dle mého názoru pokles bude pokračovat,“ předpovídá Horňák.

Nové klienty se proto banky snaží nalákat na akční nabídky. Nabízejí například pojištění domácnosti na rok zdarma nebo dávají slevy za zpracování úvěru.

Zuzana Švejdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme