Hyundai nepotvrdila zájem investovat v Česku

Korejská automobilka Hyundai Motors nevede jednání o výstavbě závodu v České republice. Mluvčí firmy Stephen Kitson tak popřel informaci vedení agentury Czechinvest, že s Hyundai jedná o záměru postavit u nás závod za desítky miliard korun. Podle Kitsona bude firma výrobní závody v Evropě jednou potřebovat a nyní zrovna hledá vhodnou lokalitu v USA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hyundai | Foto: Hyundai Motor Pland

Korejská automobilka Hyundai také popřela, že by o této možnosti konkrétně jednala se zástupci vládní agenntury Czechinvest na výstavě forCars v Mnichově. Šéf Czechinvestu Martin Jahn ale Radiožurnálu řekl, že předběžné rozhovory o případné investici na našem území s automobilkou Hyundai proběhly. "Já bych celou tuto záležitost považoval za trochu nešťastnou. Já jsem potvrdil, že jsme s firmou Hyundai zahájili rozhovory a že jim chceme připravit nabídku. O firmu Hyundai máme zájem, ale je velmi předběžné a v současné době velmi nemyslné hovořit o údajích toho projektu."

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Jahn: Předběžné rozhovory proběhly

Šéf odborového svazu KOVO Jan Uhlíř, by novou automobilku přivítal, i když jednoznačná orientace na toto odvětví by Česku nemusela prospět. Navíc by mohly přijít problémy s konkurenčními evropskými firmami. "Více by to podle mého názoru mělo vadit automobilového průmyslu v západní Evropě, protože to, že k nám jde asijský průmysl, znamená ohrožení pro ně."

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme