Vláda umožní příjezd více než 750 korejských inženýrů firmy Hyundai. Pomohou s novým modelem

Opatření, které umožní příjezd více než 750 korejských inženýrů automobilky Hyundai v Nošovicích, schválila vláda v pátek. Mají se tam podílet na vývoji nových vozidel. Pracovníci budou muset splnit řadu hygienických požadavků a přiletí speciálními charterovými lety.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci přicházejí do automobilky Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, která po třítýdenní odstávce zapříčiněné pandemií nového typu koronaviru jako první velký podnik v Česku obnovila výrobu | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Jejich příjezd bude probíhat v následujících šesti měsících. Hned v květnu by jich mělo dorazit do Moravskoslezského kraje 446.

V omezeném provozu a za přísných hygienických podmínek. Automobilka Hyundai obnovila výrobu

Číst článek

„Korejští kolegové budou před příjezdem testováni a při veškerém pobytu budou izolováni od ostatních,“ přiblížil mluvčí firmy Hyundai Pavel Barvík.

Mluvčí dodal, že pro práci těchto kolegů budou využívány především noční směny, které jsou momentálně volné, protože firma vyrábí v dvousměnném provozu. Pro práci budou využity také víkendy.

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Produkuje 1500 aut denně, loni vyrobila 309 500 vozů. V roce 2018 vytvořil podnik zisk 7,22 miliardy korun a tržby 129,26 miliardy korun.

Tomáš Pika Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme