I. Fuksa: Privatizace ČSA by měla pokračovat i v případě demise

V privatizaci Českých aerolinií by se mělo pokračovat i po případné demisi vlády. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl náměstek ministra financí Ivan Fuksa. Připomněl, že rozhodnutí o prodeji nezáleží na parlamentu, ale na případném dočasně vládnoucím subjektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Let nad mraky | Foto: Jan Rosenauer

"Jednoznačně v privatizaci ČSA by vláda pokračovat měla - a pokud by hypoteticky nastala tato situace a vládu by tvořili ekonomičtí odborníci, tak věřím tomu, že by jednoznačně podpořili, aby se v privatizaci ČSA pokračovalo. Nicméně nevěřím, že ta situace nastane," uvedl Fuksa.

Prodej státního podílu v Českých aeroliniích by měl přinést čtyři až pět miliard korun. Zájem o něj dnes projevily čtyři firmy.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme