I úvěry u krachující banky se musí splácet

Lidé, kteří si v krachující bance půjčili peníze, je musejí vrátit. Klienti Union banky by se, po jmenování likvidátora, měli domluvit na splátkovém kalendáři. Dluhy totiž nezanikají. Pokud si v bance něco půjčíme, musíme to řádně platit. "Pro výpočet náhrady se účty sčítají u klienta a od této výsledné částky se odečtou všechny splatné závazky téže osoby vůči bance," vysvětluje šéf Fondu pojištění vkladů Pavel Trnka. Jinými slovy platím, i když je peněžní ústav v konkurzu. A právě toho se podnikatelé nejvíc bojí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Teď budu na 4 měsíce odřízlej, takže jako podnikatel se dostanu do platební neschopnosti a co? Firma zkrachuje a já tím pádem končím."

Pokud mají u krachující banky vedený účet a zároveň od ní čerpají úvěr, opravdu se mohou dostat do finančních obtíží. Šéf Fondu pojištění vkladů pavel trnka doporučuje znovu probrat splátkový kalendář. Zároveň ale věří, že se peníze začnou vyplácet včas. "Domnívám se, že 3 měsíce, které jsou dané ze zákona, že se zvládnou." Každopádně se vyplatí vzniklou situaci sledovat a neustávat v komunikaci. Hlavně ve chvíli, kdy do hry vstoupí likvidátor.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme