Insolvenční správce Sazky zpochybňuje Hušákovu smlouvu

Právníci insolvenčního správce Sazky zpochybňují smouvu Aleš Hušáka, podle níž měl nárok na nadstandardní benefity při odchodu ze společnosti. Včera Aleše Hušáka z pozice předsedy představenstva Sazky odvolal insolvenční správce Josef Cupka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Hušák | Foto: Filip Jandourek

Hušák, který nadále zůstává předsedou představenstva, nedostane ani žádné odstupné. Lenka Tichá z kanceláře konkurzního správce dnes ve Světě o deváté uvedla, že existují zásadní pochybnosti, zda smlouva, kterou měl Aleš Hušák uzavřenou ohledně výkonu funkce geneálního ředitele, je vůbec platná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lenka Tichá z kanceláře konkurzního správce a publicista Miroslav Motejlek mluvili o Sazce ve Světě o deváté

„My se domníváme, že smlouva byla uzavřena v rozporu s dobrými mravy - a tím pádem lze její platnost zpochybnit,“ konstatovala Tichá a odmítla obavy z případného soudního sporu. „Domníváme se, že náš právní tým je silný a nedovolí si žádný krok podniknout bez toho, aniž by měl podrobně zanalyzovanou situaci,“ uvedla Tichá.

Výpověď včera Hušák odmítl převzít osobně, bude mu proto doručeno poštou domů. Podle svých slov se teď soustředí na sepisování odvolání proti závěrům insolvenčního soudu, který minulé pondělí poslal Sazku do konkurzu.

5 týdnů

Věřitelský výbor schválil úvěrovou smlouvu Sazce ve výši půl miliardy. Podle správce Cupky to stačí na provoz na pět týdnů. „Domníváme se, že tou dobou bude Sazka v takové kondici, že by měla generovat takový zisk, aby nepotřebovala další pomoc od věřitelů,“ myslí si mluvčí.

„Ale v případě, že bude potřebovat nějaké prostředky na provoz, tak může čerpat ještě dalších 300 milionů, které byly schváleny věřitelským výborem v rámci úvěru společnosti Moranda.“

Lenka Tichá považuje za velmi důležité obnovit důvěru sázejících i obchodních partnerů. „Je třeba obnovit veškerou činnost, kterou Sazka provozovala před tím, než nastaly problémy.“ Věří také, že současná jednání s mobilními operátory dopadnou dobře.

Insolvenční správce už jmenoval tři pilíře, na kterých by mělo stát udržení Sazky v chodu. Peníze, zaměstnanci, důvěra sázejících.

Publicista Miroslav Motejlek považuje za zásadní, jak bude Sazka úspěšná ve výběru peněz od sázejících. „Určitě bude zajímavé podívat se, jak bude konkursní správce nakládat s majetkem Sazky. To znamená, jestli dojde ke zpeněžení Sazky jako celu, nebo zda bude rozprodávána postupně.“

Podle jeho názoru sportovní svazy propásly svou šanci. „Dnes běží konkurs, insolventní správce bude prodávat – jestli se chtějí přihlásit do soutěže o získání majetku, mohou to udělat. Jestli jim někdo něco dá, bude to čistá charita a já bych se dost divil,“ uzavřel Motejlek.

Milan Kopp, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme