Integrace hutí na Ostravsku by si vyžádala velké propouštění

Britská konzultanská firma EuroStrategy předložila ministerstvu průmyslu a obchodu k projednání studii restrukturalizace ostravských hutí. Jako hlavní variantu navrhuje, aby největší hutní podniky v Ostravském kraji byly sloučeny do jedné firmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třinecké železárny, hutní divize Vítkovic, Nová huť a Vysoké pece Ostrava by podle návrhu měly k 1. lednu 2002 vytvořit společnou privátní společnost - Český ocelářský podnik. Celkové náklady na sloučení se v~rozmezí pěti let odhadují na 32 miliardy korun.

Integrace si ale současně vyžádá propuštění asi dvanácti tisíc lidí. Předseda představenstva Třineckých železáren Jiří Cienciala v reakci na studii Eurostrategy pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál uvedl, že řešení ještě není konečné, ale bude se kolem něho ještě diskutovat. Pokud však stoupne ziskovost a budou vyřešeny zátěže včetně oddlužení, bude to veřejnost vnímat jinak. Cienciala také uvedl, že by to byl první případ řešení hutnictví v rámci zemí, které usilují o vstup do EU.

Milan Kopp, Ivo Čelechovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme