Intel kupuje antivirovou firmu McAfee. Za 7 a půl miliardy USD

Největší výrobce počítačových čipů na světě - americká společnost Intel - oznámila, že kupuje výrobce produktů pro zabezpečení a ochranu počítačů McAfee. Za tuto společnost zaplatí více než 7 a půl miliardy dolarů (148 miliard Kč).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novinka Intelu | Foto: tiscali.cz

Některé ekonomy překvapila vysoká částka, jakou společnost Intel za McAfee nabídl. „Stačí podívat se na finanční výsledky společnosti McAfee, která za loňský rok vydělala 2 miliardy dolarů. Takže částka 7 a půl miliardy by se při těchto ekonomických výsledcích Intelu vrátila během 4 let, což pro investora dává smysl,“ uvedl na Rádiu Česko Patrik Zandl, šéfredaktor internetového portálu Lupa.cz.

Za zajímavé označil to, že Intel jednu antivirovou společnost už vlastní. „Dokonce je to moravská firma AVG, ve které drží 65 procent. Nicméně ty drží přes svoji investiční část, zatímco McAfee kupuje přímo,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Americká společnost Intel kupuje firmu McAfee. Ve studiu je šéfredaktor serveru Lupa.cz Patrik Zandl.

Podle odborníků Intelu při nákupu antivirové firmy pouze o obchodní investici, ale také o snahu posílit nabídku bezpečnostních technologií. Jak Zandl připomněl, šéf Intelu prohlásil, že výrobce čipů má tři hlavní priority – nízkou spotřebu, výkon a bezpečnost.

„A bezpečnost ta je dnes hojně skloňovaným tématem. McAfee navíc nedělá jen antivirový software, ale nedávno například koupil firmu, která provádí zabezpečení mobilních telefonů, což je dnes velmi žádaná věc,“ přiblížil.

Katka Brezovská, Václav Sochor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme