Intelu se daří, zisk zvýšil o 59 procent

Americké společnosti Intel se ve třetím čtvrtletí dařilo. Jak oznámila v noci na dnešek, její čistý zisk narostl o 59 procent a tržby o 18 procent. Největší výrobce počítačových čipů tak příjemně překvapil, což potvrdil růst jeho akcií o procento.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novinka Intelu | Foto: tiscali.cz

Stejně tak díky výsledkům Intelu, jehož výrobky je možné najít v 80 procentech všech počítačů na světě, dnes na trhu rostou asijské technologické firmy.

Intel reportuje jako první z velkých technologických firem. A vzhledem k jeho pozici na trhu se považuje za indikátor toho, jak se dařilo ostatním. Bude to platit i tentokrát? Analytik BH Securities Petr Hlinomaz se domnívá, že ano, jak řekl na Rádiu Česko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Analytik BH Securities Petr Hlinomaz ve Světě o osmé Rádia Česko

„A to poselství, které Intel vlastně říkal, je, že v tom třetí kvartále se zákazníci nedali odradit nějakým ekonomickým zpomalením nebo těmi horšími vyhlídkami, a aplikace, jak u domácností, tak i firemní se prodávaly.“

„A druhé sdělení je, že by to tak mělo být i ve čtvrtém kvartálu. Takže tohle je docela pozitivní informace pro tento sektor, a ta může mít přesah trošku i do jiných sektorů, protože ty technologie pronikají celou ekonomikou,“ uvedl Hlinomaz.

Na prahu výsledkové sezóny experti z technologického sektoru doporučovali Apple, jehož akcie včera dosáhly historického maxima. Někteří připojovali HP. A právě ten připadá jako perspektivní i Petru Hlinomazovi.

„Hewlett-Packard teď stojí v pozadí a je v určité depresi, jeho akci příliš nerostly – ze 40 na 42 dolary v posledních 2 měsících, a souvisí to s akvizicemi. Akvizice vždycky přinášejí nějaké komplikace, ale řekl bych, že tam může být prostor do budoucnosti.“

„Apple je teďka hodně populární, akcie vyrostly z 250 na 300 dolarů, jeho produkty jsou také velice populární, takže myslím, že je teď doceněný. Takže spíš bych se díval na ten Hewlett-Packard,“ řekl Rádiu Česko analytik Petr Hlinomaz.

Roman Chlupatý, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme