Internet v mobilu stále na vzestupu. Počet jeho uživatelů za osm let vzroste na pět miliard

Internet v mobilu bude v roce 2025 využívat pět miliard lidí, což je o 1,7 miliardy více než v roce 2017. Počet uživatelů mobilních telefonů vzroste na 5,9 miliardy z loňských pěti miliard. Vyplývá to z údajů, které v pondělí na Světovém mobilním kongresu v Barceloně zveřejnila asociace mobilních operátorů GSMA.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chytrý telefon (ilustrační foto) | Foto: pixabay.com | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Růst uživatelů mobilního internetu podle analytika GSMA Marka Gilese potáhne pokračující migrace uživatelů ze sítí GSM do 3G a modernějších sítí, jako je LTE nebo 5G. Projeví se také pokračující pokles cen koncových zařízení i nákladů na mobilní připojení.

Na internet se prostřednictvím mobilních telefonů bude za osm let připojovat 61 procent celosvětové populace. Podíl mobilních uživatelů využívajících své telefony pro internet se zvýší o 21 procentních bodů na 86 procent.

Největší podíl na růstu počtu uživatelů mobilního internetu budou mít rozvojové trhy s 1,56 miliardy nových klientů, naopak na vyspělých trzích přibude během osmi let jen 185 milionů uživatelů.

V Evropě se podíl uživatelů mobilních zařízení na populaci zvýší z loňských 85,3 procenta na 87,6 procenta, podíl uživatelů mobilního internetu stoupne výrazněji ze 72 na 81,9 procenta. Rozšíření mobilních technologií tak bude větší než v Severní Americe nebo v Asii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme