Iva Unčovská

Ke krejčovině tíhla Iva Unčovská už od mládí. Původně zootechnička si svůj sen splnila před patnácti lety. Tehdy si otevřela krejčovskou dílnu Yvonne a začala podnikat. Dnes se může pyšnit vítězstvím v soutěži Živnostník roku Jihomoravského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iva Unčovská

"Začínaly jsme ve dvou, dnes zaměstnávám až osm švadlenek," říká Unčovská. Její produkce je od počátku orientována na oděvy pro odpočinek a na práci v domácnosti - ať už se jedná o košile, kalhoty nebo třeba zástěry. Kromě toho však obléká i zaměstnance některých firem.

Zboží přitom dodává po celé republice. "Ve svých kolekcích pamatujeme na všechny věkové skupiny a velikostní sortiment. Specializací jsou nejen konfekční, ale i nadměrné velikosti," říká. I její firma se musí potýkat s konkurencí. Tou je prodej obnošených a použitých oděvů ze zahraničí, ale zejména asijské stánky a obchody. "Je to pro nás konkurence. Ale nám hraje do karet jak kvalita našich výrobků, tak třeba speciální Certifikát pro výrobu pracovních zástěr, který jsme získali," vysvětluje Unčovská.

Jejím cílem je zaujmout dominantní postavení na českém trhu ve výrobě pracovních, domácích a odpočinkových oděvů. Kromě toho by chtěla proniknout i na zahraniční trhy. Už nyní pravidelně spolupracuje s textilním velkoobchodem v Rakousku. "Slibně se rovněž začíná rozvíjet spolupráce s velkoobchodem v Anglii a v Německu," dodává.

Když se vrací ke svému vítězství v krajském kole soutěže o nejlepšího živnostníka, říká: "Byl to pro mě naprostý šok." Současně říká, že se jí otevřely nové cesty k novým zakázkám. "Obrátili se na nás noví klienti a máme větší nárůst zakázek."

Zdroj: Hospodářské noviny

Podrobnosti o soutěži Živnostník roku 2006 a přehled všech finalistů najdete v tomto článku na stránkách ČRo 1 - Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme