Jamie Oliver zavře v Británii šest restaurací. Může za to i brexit

Kuchařská a televizní hvězda Jamie Oliver zavře šest ze svých restaurací. Na vině je propad libry a následné zvyšování nákladů ve Velké Británii, k němuž došlo po loňském referendu o vystoupení z Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuchař Jamie Oliver vaří špagety | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Scandic Hotels

Během prvního čtvrtletí letošního roku chce Oliver uzavřít šestici podniků, které tvoří necelých 5 % celkového obratu jeho sítě Jamie’s Italian.

Kuchařskému impériu Jamieho Olivera se přitom podle dostupných ekonomických dat nedaří špatně. V Británii chce letos otevřít dvě nové pobočky steakových restaurací Barbecoa a po světě pak dokonce 22 restaurací Jamie’s Italian.

Oliver se ve světě kulinářství proslavil jako bojovník za zdravé stravování a vaření z co nejkvalitnějších surovin. Svou kariérní dráhu ve vaření významně započal ve svém televizním pořadu Jamie Oliver: Roztančená kuchyně, kde se do diváckého podvědomí zapsal především jako sympatický mladík s úsměvem od ucha k uchu.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme