Maláčová navrhne prodloužení Antiviru se 100% kompenzací, náhrada by se mohla zvýšit až na 50 tisíc

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce vládě na příštím jednání navrhnout prodloužení programu Antivirus A, jímž stát dorovnává 80 procent vyplacené náhrady mzdy v karanténě a výdělku v zavřených provozech do 39 000 korun superhrubé mzdy, na celou dobu opatření proti šíření koronaviru a zpětně ke dni vyhlášení nouzového stavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce na příštím jednání vlády navrhnout prodloužení programu Antivirus A | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Kompenzace by tentokrát podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) měla být stoprocentní a strop vyplácené náhrady by se měl zvýšit na 50 000 korun, uvedla to v úterý na twitteru.

Hned na příští vládě navrhnu prodloužení Antiviru A po celou dobu mimořádných opatření a tentokrát se 100% kompenzací, zpětně ke dni vyhlášení nouzového stavu. Zvýšit by se měl i strop z 39 na 50 tisíc. To je teď to nejmenší, co můžeme pro české firmy a jejich zaměstnance udělat.

07:50 – 13. 10. 2020

4 31

„To je teď to nejmenší, co můžeme pro české firmy a jejich zaměstnance udělat,“ uvedla ministryně.

Vláda kvůli zhoršující se epidemické situaci vyhlásila nouzový stav od 5. října. V pondělí kvůli rostoucímu počtu nakažených schválila, že od středy do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu, budou muset být restaurace, bary a kluby uzavřeny. Občerstvení budou moci do 20.00 prodávat přes výdejní okénka. Už nyní platí pro stravovacích zařízení zavírací doba ve 20.00. Hotelové restaurace mohou být nadále hostům k dispozici do 20.00. Minulý týden vláda už nařídila uzavření fitness center, posiloven, vnitřních bazénů, saun nebo zoologických zahrad.

Kompenzace podnikům, které zasáhla opatření proti šíření koronaviru, požaduje po vládě mimo jiné Hospodářská komora. Podle ní by měly být adresné a je mezi nimi právě také požadavek prodloužení programů na podporu zaměstnanosti Antivirus.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme