Japonsko by v Česku mohlo investovat do autoprůmyslu a hi-tech technologií

O možných investicích Japonska v České republice jednal na oficiální návštěvě země předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček z ČSSD. Podle něj má Japonsko zájem především o investice do automobilového průmyslu a hi-tech technologií. Česko by s Japonskem mohlo spolupracovat i v jaderné energetice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výrobní linka Škoda Yeti

Výrobní linka Škoda Yeti | Foto: Škoda Auto

„Pan premiér Abe vyjádřil velký zájem Japonska na spolupráci v této oblasti. V případě, že by Česká republika přistoupila k rozšiřování svých jaderných elektráren, japonská strana by měla velký zájem se spolupráce zúčastnit,“ potvrdil Hamáček.

Podle něj má Japonsko do budoucna zájem o investice v Česku především v autoprůmyslu a oblasti hi-tech technologií.

„Japonské investice jsou v segmentu, který má vysokou přidanou hodnotu, to je právě hi-tech sektor,“ uvedl předseda poslanecké sněmovny Hamáček. Ten se také domnívá, že Japonci jsou velmi spolehlivými investory.

„Myslím si, že je potřeba ve spolupráci pokračovat. Přede mnou zde jednal ministr průmyslu Mládek, který celou řadu projektů předjednal. Agentura CzechInvest na nich pracuje, takže já věřím, že se v dohledné době dočkáme i jejich realizace,“ dodal.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme