Tokio varuje Londýn: Jestli podmínky po brexitu nebudou výhodné, japonské firmy odejdou z Británie

Pokud budou ve Spojeném království po brexitu nevýhodné podmínky pro podnikání, japonské firmy odejdou. Japonská vláda se dopisem obrátila na vládu Theresy Mayové, ve kterém ji vyzývá, aby nevyváděla zemi ze společného evropského trhu a celní unie.

Londýn / Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brexit | Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic, Paul Lloyd

„Pokud podmínky pro podnikání nebudou výhodné, japonské firmy budou muset ukončit svoje aktivity ve Spojeném království. To bychom měli mít všichni na paměti,“ citoval Radiožurnál japonského velvyslance Kojiho Tsuruoka.

V dopise, který neměl být zveřejněn, vyjadřuje Tokio obavy z dopadu brexitu na japonské automobilky, banky a technologické společnosti, které podnikají ve Velké Británii.

Asi tisícovka japonských firem zaměstnává 140 tisíc lidí a jejich roční obrat se pohybuje v přepočtu kolem dvou bilionů korun.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme