Japonský strojírenský koncern Hitachi obnoví výrobu v Trianglu u Žatce

Do průmyslové zóny Triangle u Žatce se vrací strojírenský koncern Hitachi. Nebudou se tam ovšem tak jako do roku 2009 vyrábět LCD obrazovky, ale tlumiče do automobilů. Výroba začne příští rok v březnu, firma chce nabídnout práci minimálně třem stům lidem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Továrna na výrobu plochých obrazovek IPS v průmyslové zóně Triangl | Foto: David Hertl

„Dobrou zprávou je investice 500 milionů korun, která do Ústeckého kraje nepřichází každý den. Navíc spojení českých rukou a japonského řízení v průmyslové výrobě bude určitě posunem pro obě dvě strany,“ řekl náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Arno Fišera.

Japonská továrna, která původně vyráběla LCD obrazovky, zahájila provoz v roce 2007, už na začátku roku 2009 ale přišlo ukončení výroby a propuštění všech 800 zaměstnanců. Fišera ale věří, že průmyslová výroba Hitachi tentokrát vydrží v Trianglu déle než minule.

Přehrát

00:00 / 00:00

Náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Arno Fišera ve Světě o deváté

„Jsem o tom přesvědčen. Výroba tlumičů a kontrakty, které mají uzavřeny, je určitě perspektivnější než značka televize, kterou tam vyráběli,“ poznamenal náměstek hejtmanky Ústeckého kraje.

Kraj se ale snaží přilákat i další investory. „Do téměř polomrtvé zóny se nám podařilo umístit asi pět významných investorů. Jmenoval bych třeba světoznámou společnost Solar Turbines, která zde bude repasovat turbíny, které pohánějí plynové rozvody po celém světě,“ doplnil Fišera.

Markéta Bartošová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme