‚Odvolává Jaroslava Tvrdíka...‘ Projděte si dokument, přes který chce J&T ovládnout čínskou CEFC

Čínská společnost CEFC Europe, která má vlastnický podíl v budovách pražského Florentina nebo stadionu fotbalové Slavie v Edenu, je v problémech. Server iROZHLAS.cz přináší dokument, který se objevil ve sbírce listin čínské společnosti a píše se v něm třeba o odvolání „VŠECH členů představenstva“ - mimo jiné i Jaroslava Tvrdíka či prezidentského poradce Jie Ťien-minga, kterého čínské úřady vyšetřují pro podezření z ekonomické trestné činnosti.

Dokumenty Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Tvrdík, šéf Slavie | Zdroj: ČTK

Česko-slovenské společnosti J&T nesplatila CEFC úvěry ve výši přes 11 miliard korun. J&T proto přebrala výkon akcionářských práv v CEFC a odvolala její představenstvo včetně jeho místopředsedy Jaroslava Tvrdíka a dosadila krizový management. CEFC to odmítá.

Podle vyjádření spolumajitele J&T Patrika Tkáče na twitteru se finanční skupina s čínskou CEFC snažila dohodnout. Místo placení prý ale sesazený místopředseda CEFC Jaroslav Tvrdík podal 40 předběžných opatření. „Jsme okamžitě připraveni přijmout platbu zákonnou cestou a odevzdat klíče,“ dává Tkáč společnosti ještě šanci.

PŘEHLEDNĚ: Finance, cestovní ruch i sport. Jaké jsou aktivity čínské CEFC v České republice?

Číst článek

CEFC China označila odvolání stávajícího a jmenování nového představenstva za nepřátelský krok. V tiskové zprávě píše: „Akcionáři jsou připraveni podniknout všechny kroky k ochraně své investice v České republice.“

Za dluhy ručí CEFC mimo jiné budovou bývalé Živnobanky v centru Prahy, administrativním komplexem Florentinum nebo fotbalovou Slavií.

Už 17. května se ve sbírce listin v rejstříku firem objevil dokument - stanovy společnosti, v němž je ovládnutí CEFC skupinou J&T detailně popsané. Jde o notářský zápis sepsaný u benešovské notářky podepsaný jedním ze spolumajitelů J&T Dušanem Palcrem. Právě Palcr je pak v dokumentu uveden jako člen „krizového managementu“.

Prolistujte si dokument, kterým se J&T pokusila ovládnout CEFC Europe:

sam, mkk, red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme