Jednání o investici automobilky Hyundai v Česku jde do finále

Podpis smlouvy o mnohamiliardové investici automobilky Hyundai v Česku je nejspíš na spadnutí. Večer do Prahy dorazí zástupci firmy, aby odstartovali finální jednání s českým ministrem průmyslu a obchodu Milanem Urbanem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nové Hyundai | Foto: David Šťáhlavský

Turecký server cihannews.com na svých stránkách uvádí, že Hyundai si už Česko pro svou továrnu vybrala. Ministr Urban to ale Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdit nechtěl. Zároveň odmítl informace turecké agentury o desetiletém osvobození automobilky Hyundai od daní.

"Turci nemohou vědět, co je předmětem jednání mezi námi, tedy ministerstvem průmyslu a obchodu, a firmou Hyundai. To, co server uvádí, jsou spekulace, které se nezakládají na realitě. My máme v této chvíli spočítáno, že z hlediska investic státu má ta investice návratnost maximálně tři roky. Takže se chováme velmi zodpovědně a velmi ekonomicky," řekl Urban.

Ministr upozorňuje, že konečné rozhodnutí Hyundai zatím neučinila, přesto zůstává optimistou a věří, že u nás nová automobilka opravdu vyroste. I když, jak dodává, jednání nebudou jednoduchá.

"Smlouva se bude dolaďovat do čtvrtka, kdy korejská delegace odlétá. Poté předpokládám, že smlouvu projedná vláda a došlo by k podpisu. Já si dovedu představit, že to bude v druhé polovině února. Všechny podmínky smlouvy budou zveřejněny a každý bude mít možnost je posoudit," dodává ministr.

O téměř čtyřicetimiliardovou investici usilují Nošovice na Frýdecko-Místecku. Nedaleký areál v Mošnově by měl sloužit jako jeho subdodavatelská zóna.

Naděžda Hávová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme