Jednání o novém záchranném balíku se v Řecku protahuje

Řecké jednání o záchranném balíku se protahuje. Dohodu o mezinárodní finanční pomoci teprve dnes projedná finanční výbor sněmovny, parlament by ji tak mohl schválit až v pátek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecký premiér Tsipras dnes musel řešit nejen rozsáhlé požáry v zemi, ale i rebelii ve vlastní straně

Řecký premiér Tsipras dnes musel řešit nejen rozsáhlé požáry v zemi, ale i rebelii ve vlastní straně | Zdroj: Reuters

Řecká vláda to chtěla stihnout ještě před pátečním jednáním ministrů financí eurozóny, vládní strana Syriza ale v názoru na záchranný balík není jednotná.

Jednání finančního výboru původně odložila předsedkyně řeckého parlamentu Zoi Konstantopuluová. Ta patří k radikálnějšímu křídlu Syrizy, které nesouhlasí s úspornými opatřeními. Reformy jsou přitom podmínkou dohody s mezinárodními věřiteli.

Premiér Alexis Tsipras nicméně řekl, že navzdory překážkám je optimista a věří, že dohodu se podaří uzavřít. To se musí stát nejpozději do 20. srpna, kdy má Řecko splatit zhruba tři a půl miliardy eur Evropské centrální bance.

Kdo vlastní řecký dluh | Foto: Český rozhlas

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme