Jednání tripartity nezažehnalo stávku energetiků

Stávková pohotovost energetiků kvůli chystané privatizaci stále trvá. Pokud ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr nezmění své odmítavé stanovisko k jejich požadavkům, chtějí odboráři zastavit dodávky elektrické energie. Elektroenergetiku by v průběhu privatizace mělo opustit asi 15 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odbory chtějí, aby naši elektrosoustavu koupila seriozní firma, která zajistí nejen řádné fungování sítě, ale i příslušný sociální program pro propouštěné energetiky. Šéf energetických odborů Jiří Kubíček požaduje půl milionu korun pro každého zaměstnance, který přijde o práci, a vytvoření speciálního fondu na rekvalifikace. S tím ale nesouhlasí ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr, který se domnívá, že energetici už nyní mají nadstandardní podmínky. Obě strany se sice dohodly, že jednání budou dále pokračovat, ministr Grégr ale říká, že nemá kam ustoupit.

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme