Jídlo z domova si do práce nosí v Česku každý druhý zaměstnanec

V České republice obědvá každý pátý zaměstnanec v závodní jídelně a každý druhý Čech si do práce nosí jídlo z domova. Vyplývá to z výzkumu společnosti Profesia CZ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Večeře (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Společnost Profesia CZ, která provozuje pracovní portál, udělala rozsáhlý průzkum, ve kterém zkoumala, jak se zaměstnanci stravují. Zjistila, že v Česku si nosí do práce oběd z domova téměř polovina zaměstnanců.

Zajímavé je, že na Slovensku si doma vaří oběd do práce devět lidí z deseti. Podobný rozdíl je i v dalších formách stravování. V České republice obědvá každý pátý zaměstnanec v závodní jídelně, na Slovensku jen každý dvacátý.

V České republice si 13 procent zaměstnanců obvykle odběhne na oběd do restaurace, na Slovensku je to jen pět procent.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jitka Hanžlová představila v Dopoledním Radiožurnálu výsledky průzkumu stravování zaměstnanců

Donáškovou službu podle průzkumu využívají jen čtyři procenta Čechů a jedno procento Slováků. Mezi Čechy je mnohem více lidí, kteří přiznávají, že v práci vůbec neobědvají nebo si čas na jídlo většinou nenajdou, je to každý pátý respondent. Na Slovensku tak odpověděla jen dvě procenta dotázaných.

Jídlo z domova zaměstnanci preferují hlavně proto, že se na něm dá ušetřit. Někteří lidé zase nemají vůbec čas dojít si na oběd, pracují totiž příliš intenzivně. Velkou roli také hraje to, že často podnik nemá vlastní závodní jídelnu a restaurace v okolí buď nejsou, nebo jsou drahé.

Třiapadesát procent zaměstnavatelů podle průzkumu dává svým zaměstnancům stravenky a jen každý desátý zaměstnavatel nabízí stravování v závodní jídelně. Dvě pětiny zaměstnavatelů přiznaly, že žádný benefit vzhledem ke stravování neposkytují.

Jitka Hanžlová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme