Jiří Havel rezignoval z čela FNM

Dosavadní předseda výkonného výboru Fondu národního majetku Jiří Havel dnes podle očekávání rezignoval. Jeho rozhodnutí přijal ministr financí Jiří Rusnok i prezídium Fondu. Do zvolení nového předsedy ho ve funkci zastoupí dosavadní první místopředsedkyně FNM Zdenka Němcová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Havel svůj odchod ohlásil již minulý týden v úterý, krátce po rezignaci ministra Mertlíka. Nový předseda by měl být zvolen během několika týdnů. Podle mluvčího Ministerstva financí Libora Vacka ho jmenuje prezídium Fondu národního majetku, a to na návrh kteréhokoli ze svých členů.

V čele prezídia stojí i nový ministr financí Jiří Rusnok. Havlova nástupce určí i politické poměry v samotné vládě. Objevuje se tu i jméno náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Milady Vlasákové. Spolupracovník Radiožurnálu Roman Pospíšil říká, že v boji o křeslo ministra financí vyhrála jedna skuipina - dejme tomu skupina poradce Šloufa. Teď bude důležité, kdo bude místopředsedou vlády pro ekonomiku. Vlasáková ale podle něj ve hře určitě bude.

Milada Vlasáková působí v dozorčích radách společností ČEZ, Benzina, Unipetrol, Chemopetrol i v Revitalizační agentuře. Politicky aktivní je od roku 1964, kdy vstoupila do tehdejší komunistické strany. Listopad 89 ji zastihl jako předsedkyni Obvodního národního výboru městské části Ústí nad Labem - Neštěmice. Sociální demokratkou je od roku 1998.

Markéta Kaclová, Radek Mokrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme