Kabinet podpořil sloučení hutí i vydání židovského majetku

Přibližně 22 miliard korun vydá stát v příštích letech na restrukturalizaci hutí. Rozhodla o tom vláda, která souhlasila se sloučením Nové huti, Vysokých pecí Ostrava a Vítkovice Steel do společného Českého ocelářského podniku. Hlavní náklady spojené s přeměnou těchto firem ale podle ministra průmyslu Miroslava Grégra ponese nový majitel - vítěz výběrového řízení. Jeho podmínky stanoví společně s vládou privatizační poradce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Ministr Grégr po jednání vlády řekl, že proces restrukturalizace už nebude provádět stát, ale vítěz výběrového řízení vypsaného vládou. Stát by se měl především podílet na řešení sociálních a zaměstnaneckých dopadů restrukturalizace a na likvidaci ekologických škod pocházejících z minulosti. Měl by se také také podílet na výzkumných a vývojových programech. Zda celá operace bude pro stát zisková nebo "za nulu", nedokáže ministr průmyslu předem určit.

Vláda také svým nařízením rozhodla o vydání prvních 12 pozemků a jedné budovy Federaci židovských obcí. Podle mluvčího kabinetu Libora Roučka jde jen o první část majetku, který bude vydán v rámci zmírnění některých majetkových křivd způsobených holocaustem. Po nezbytném došetření majetkoprávních vztahů u dalších požadavků, které Federace židovských obcí uplatnila, bude sestaven další seznam, který pak ministr financí předloží vládě.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme