Kabinet rozhodl o prodeji Telecomu

Český Telecom získá konsorcium Deutsche Bank - Tele Dannmark. Rozhodla o tom vláda na svém nočním zasedání. Za 51 procent dosud státních akcií Telecomu zaplatí nový majitel 55 miliard korun. O podrobných podmínkách smlouvy, která bude podepsána nejpozději 31. října, teď začne vyjednávat Fond národního majetku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Telecom | Foto: Ceny Thálie

Podle ministra financí Bohuslava Sobotky vítězné konsorcium nabídlo výrazně vyšší cenu než druhý zájemce CVC Capital Partners, a jsou tu i další přednosti vítěze. "Je to konsorcium, které je tvořeno silným finančním partnerem, kterým je Deutsche Bank, a renomovaným strategickým investorem, kterým je přední skandinávský operátor Tele Dannmark. Podle mého názoru Český Telecom v tuto chvíli potřebuje nové strategické řízení a nové schopnosti tak, aby obstál na liberalizovaném trhu."

Ministr pro informatiku Vladimír Mlynář k tomu doplnil, že právě kvůli otevřenému trhu je prodej Telecomu důležitý. "Vláda klade důraz na to, aby se stát stal napříště skutečným rozhodčím a regulátorem liberalizovaného telekomunikačního trhu v tom smyslu, že vláda a stát už nebudou jedním z klíčových hráčů na tomto hřišti."

Jestli zároveň s vládou prodá svůj podíl dosavadní menšinový vlastník Telecomu, konsorcium TelSource, není jisté. Podle ministra Sobotky totiž dohoda o společném postupu už ztratila platnost.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme