Karlovarskému porcelánu se i v hospodářské krizi daří

Společnosti Thun 1794, kterou tvoří závody bývalého zkrachovalého Karlovarského porcelánu, se daří prodávat. Povedlo se totiž navázat většinu kontaktů na původní odběratele porcelánu. A díky tomu mohou do zaměstnání nastoupit další lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

porcelánové šálky (ilustr. foto) | Foto: Jan Rosenauer

"Jsem spokojená, jsem šťastná. Znamená to pro mě, že mám konečně práci," říkají zaměstnanci porcelánky, kteří se mohli opět vrátit do práce.

Zkrachovalý podnik koupila loni v březnu společnost Hengis, která se pak následně přejmenovala na Thun 1794 a koncem května rozjela částečně výrobu.

Bývalí zaměstnanci začali postupně nastupovat do výrobního procesu. V současné době jich je zde zaměstnáno téměř sedm set a konečný počet to rozhodně není. "Předpokládáme, že by v případě nárůstu v příštím roce mělo dojít k mírnému zvýšení počtu. Řádově o pětadvacet, třicet zaměstnanců," řekl předseda představenstva společnosti Michal Bíman.

Pro letošní rok už také vedení společnosti uzavřelo novou kolektivní smlouvu s odborovou organizací. Díky všem výhodám se zaměstnancům navýší plat, a to až o dva tisíce korun. Kromě vývozu do zahraničí se firmě daří také prosazování na domácím trhu.

Andrea Strohmaierová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme