Kellnerova PPF převzala od Vítka pohledávky vůči Sazce

Do hry o Sazku se vložila finanční skupina PPF. Od podnikatele Radovana Vítka převzala jeho pohledávky za Sazkou s tím, že je připravena podílet se na záchraně loterijní společnosti. O nejnovějším dění má v tuto chvíli jednat představenstvo Sazky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sazka má další problémy | Zdroj: ČTK

PPF oznámila, že své další kroky bude koordinovat s ostatními věřiteli, hlavně se skupinou KKCG Karla Komárka. Podle mluvčího Milana Tománka je PPF připravena přispět k finanční konsolidaci Sazky a jejímu rozvoji, včetně podpory českému sportu. Je také připravena převzít okamžitě řízení firmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v Sazce mluvil na Radiožurnálu odborník na insolvenční řízení Jan Procházka z advokátní kanceláře Ambruz and Dark

Sazka zároveň čelí dalšímu návrhu na insolventní řízení. Podal ho Roman Ječmínek, místopředseda představenstva Sazky a zároveň šéf Autoklubu, který je čtyřprocentním podílníkem loterijní společnosti.

Sazkou se zabýval také městský soud v Praze. Do středy by měl reagovat na usnesení vrchního soudu, který zrušil jeho rozhodnutí o ustanovení předběžného insolventního správce. Městský soud nevyloučil, že ho jmenuje znovu. Zvláště, když se k insolvenčnímu řízení připojil Roman Ječmínek, který je jedním ze statutárních zástupců Sazky.

Situace firmy se podle Romana Ječmínka zhoršuje potom, co jí soud neumožnil čerpat úvěr od společnosti ovládané podnikatelem Ulčákem a skupinou Penta. Sazka prý zastavila platby a to údajně svědčí o tom, že je v úpadku.

Je Sazka v úpadku?

„Jestli je Sazka v úpadku bude záležet na posouzení soudu. Obě strany, Sazka i věřitelé, snesli v dosavadním průběhu insolventního řízení argumenty pro i proti a bude záležet na soudu, které z nich vyhodnotí jako relevantní a na jejichž základě potom rozhodne,“ říká odborník na insolvenční řízení Jan Procházka z advokátní kanceláře Ambruz and Dark a pokračuje:

„Sazka je omezena již od podání prvního insolventního návrhu a na tom se ani nadále nic nemění. Nesmí podstatným způsobem měnit skladbu svého majetku, nesmí ho ani zastavit.“

„Podle mého názoru Sazku zejména poškozuje to, že insolvenční řízení trvá již tak dlouho. Referuje se o něm prakticky denně v médiích, přičemž i v rámci samotného řízení se situace nadále vyhrocuje. Toto vše má samozřejmě dopad na samotnou podstatu byznysu Sazky, kdy dochází k odlivu sázkařů,“ uvádí Procházka.

Představenstvo Sazky požádalo Ministerstvo financí o pozastavení loterijní činnosti. Současné vedení Sazky tvrdí, že by situaci společnosti řešil úvěr od firmy Gladiolus, za kterou stojí E-invest Martina Ulčáka a Penta Marka Dospivy.

„Krátkodobě by takový úvěr Sazce samozřejmě pomohl. V delším horizontu je potom třeba řešit otázku, zda bude sazka schopna tyto úvěry splatit. Pokud tam nebude žádný jiný krok, jiný plán, mohlo by se jednat pouze o vytloukání klínu klínem,“ dodává Jan Procházka.

Sazka v tiskovém prohlášení ujišťuje, že dál provozuje loterije a také vyplácí výhry. Chce také začít vyjednávat o obnovení spolupráce s mobilními operátory.

Jaroslav Skalický, Veronika Sedláčková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme