Internetový prodejce letenek Kiwi.com je na prodej. Zájemci nabízejí přes deset miliard

Nejúspěšnější start-up Kiwi.com je na prodej. Zájemci z celého světa za brněnskou firmu nabízejí nejméně deset miliard korun. Internetový prodejce letenek je nejrychleji rostoucí firmou ve střední a východní Evropě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kiwi.com | Zdroj: Kiwi.com

O prodeji Kiwi.com se spekuluje už delší dobu. Nyní to ale vypadá, že k němu skutečně dojde. „Mezi akcionáři panuje všeobecná shoda na exitu investorů,“ řekl Hospodářským novinám, které na prodej upozornily, Jan Veverka z fondu Touzimsky Kapital, který přes Touzimsky Airlines drží v Kiwi.com více než pětinový podíl.

Kiwi raketově roste. Vyhledávač letenek vyhrál prestižní anketu Fast 50

Číst článek

Své podíly chtějí prodat hlavně ti, kteří do společnosti investovali. Jednotliví investoři mají totiž různé představy o směřování firmy. Shodli se proto, že prodej je vhodným řešením. Naopak alespoň část svých podílů by si měli udržet zaměstnanci a zakladatel Oliver Dlouhý.

Už v polovině letošního roku odhlasovali akcionáři, že si vyberou poradenskou firmu, která jim pomůže s prodejem. Teď mají na stole nabídky, samotný prodej je plánovaný na příští rok.

Letošní obrat Kiwi.com by měl být podle odhadů přibližně 20 miliard korun. Jeho výhodou je hlavně to, že se zaměřuje na globální trh. I proto mají o brněnskou firmu zájem všechny důležité společnosti z oboru.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme