Tropické teploty zasáhly i KLDR. Kimova říše řeší zničenou úrodou

Severní Korea během čtvrtka upozornila, že nebývalá vlna veder v zemi způsobila těžké škody na úrodě rýže, kukuřice a dalších plodin. Rozsah však severokorejská vláda blíže neupřesnila. Celý Korejský poloostrov se v posledních týdnech potýká s extrémně vysokými teplotami, které si v Jižní Koreji vyžádaly desítky mrtvých.

Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: PublicDomainPictures | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Podle AFP teplota v severokorejské metropoli Pchjongjangu dosahovala ve středu 37,8 stupně Celsia a severokorejská státní televize uvedla, že horko a sucho má vážné dopady na hospodářství země.

Extrémní sucho a rozsáhlé lesní požáry. Změny podnebí ve Švédsku ovlivňují i zemědělství, varuje expert

Číst článek

KLDR bývá opakovaně postižena hladomorem, na který v polovině 90. let zemřely statisíce lidí. V poslední době se potravinová situace v zemi zlepšila, částečně díky zemědělským reformám a rostoucímu množství soukromých tržišť, jejichž fungování režim diktátora Kim Čong-una umožňuje.

Vlna veder si však vyžádala velké ztráty i v bohatší Jižní Koreji, která registruje více než tři miliony uhynulých kusů dobytka a pětinásobný nárůst úmrtí lidí na choroby spjaté s vedrem. Ceny zeleniny se na jihu poloostrova kvůli ničivému suchu zdvojnásobily.

„Venkovské oblasti po celé zemi hlásí škody na úrodě, včetně rýže a kukuřice, v důsledku extrémně vysokých teplot a sucha,“ napsal ve čtvrtek severokorejský list Rodong Sinmun.

„Vyzýváme všechny občany, aby se připojili k boji proti následkům vysokých teplot a sucha, projevili vlastenecký zápal a šetřili každou kapkou vody,“ dodal list.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme