Klient Private Investors se žalobou na KCP neuspěl

Jeden z klientů zkrachovalé společnosti Private Investors neuspěl, když zažaloval Komisi pro cenné papíry za to, že údajně špatně vykonávala státní dozor a tak bankrot firmy umožnila. Miroslav Novák chtěl současně po Komisi vysoudit 709 tisíc korun, které zkrachovalé Private Investors svěřil. Obvodní soud pro Prahu 1 ale jeho žalobu zamítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dolary | Foto: Jan Rosenauer

Konkurs na zkrachovalou Private Investors ještě neskončil, a tak ani v této chvíli není jasné, zda a v jakém rozsahu budou její klienti odškodněni. Nelze tedy přesně zjistit, jak velká škoda jim po vypořádání všech pohledávek zbankrotované firmy skutečně vznikne. Tak soud zamítavý rozsudek odůvodnil. Žalujícího klienta Miroslava Novákaa u soudu zastupoval advokát Jiří Herczeg. Zda se odvolá, zatím neví. "Teprve až se seznámím podrobně s důvody, které vedly obvodní soud k tomuto rozhodnutí, tak se případně vyjádřím."

Podle soudu poškození musejí počkat na ukončení konkursu a vypořádání pohledávek. Teprve pak bude jasné, jaká skutečná škoda jim vznikla. I bez ohledu na tento rozsudek Komise pro cenné papíry jakékoli pochybení odmítá, řekla Radiožurnálu její mluvčí Radka Procházková. "Komise vnímá ten rozsudek jako v souladu s vyjádřeními, které poskytla soudu, i v souladu s rozhodnutími Mětského soudu v Praze, které se zabývaly obdobnou právní problematikou, například případem Futurum Aurum a rozhodly stejně. Proto ten výsledek nebereme jako překvapivý."

Private Investors byla největším tuzemským obchodníkem s americkými cennými papíry. Zkrachovala v polovině roku 2001 a klientům dluží 932 milionů lorun. Prokuristu, předsedu představenstva a dva členy dozorčí rady stíhá policie za zpronevěru.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme