Koláček se vzdal funkce ve vedení OKD

Viktor Koláček, šéf těžební společnosti OKD, odchází ze své funkce. I když opouští post předsedy představenstva, zůstává spolumajitelem koncernu Karbon Invest a své další působení spojuje s aktivitami firmy směrem do Polska. Tyto informace přicházejí v době, kdy se právě o Koláčka intenzívně zajímá policie, která ho obvinila ze dvou trestných činů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Koláček | Foto: Dan Krzywoň

Viktor Koláček končí jako předseda představenstva OKD po pěti letech. Podle mluvčího firmy Jiřího Hrabovského nejde o unáhlené rozhodnutí, které nesouvisí s obviněním Koláčka. "Připravuje se vstup OKD do privatizace polských dolů, tomu se teď pan Koláček chce věnovat," uvedl mluvčí.

Koláček je spolu s bývalým místopředsedou představenstva OKD Janem Przybylou a současným předsedou dozorčí rady Petrem Otavou v hledáčku policie od začátku loňského prosince. Jsou obviněni ze zneužívání informací v obchodním styku a kromě Przybyly také ze zkreslování údajů o stavu hospodaření.

Podle policie připravili uhlobaroni OKD a Českomoravské doly o více než 1,5 miliardy korun. "Byly vyváděny finanční prostředky z účtů OKD a ČMD ve prospěch společnosti Karbon Invest," potvrdil dříve státní zástupce Karel Kalda.

Viktor Koláček zřejmě zůstane ve vedení Karbon Investu, který vlastní OKD, takže i nadále bude rozhodovat o zásadních věcech. Odboráři jsou Koláčkovou rezignací překvapeni, ale nemyslí si, že by to v tuto chvíli znamenalo zásadní změny ve vztahu k zaměstnancům.

OKD je největší tuzemská černouhelná těžební firma. Stát v ní ztratil majoritu v roce 1997, když Fond národního majetku snížil základní kapitál společnosti. Zaměstnává téměř 18.000 lidí. OKD ovládá Českomoravské doly a také obchodní společnost Metalimex.

Martin Knitl, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme