Tři německá letiště kvůli stávce ruší stovky letů. Týká se to i spojů do Česka

Stovky letů zruší ve čtvrtek německá letiště v Kolíně nad Rýnem/Bonnu, Stuttgartu a Düsseldorfu kvůli celodenní výstražné stávce bezpečnostního personálu. Protest se podle webových stránek letišť dotkne i některých spojů s Českem. Všem pasažérům letiště doporučují, aby si zkontrolovali, jestli jejich stroj skutečně odstartuje.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Stuttgart | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

V Düsseldorfu ve čtvrtek podle agentury DPA odpadne 350 odletů a příletů ze zhruba 570 plánovaných, ve Stuttgartu 125 z 270. Také letiště Kolín nad Rýnem/Bonn počítá podle svého webu s rušením letů, a to v řádu mnoha desítek spojů.

Berlínská letiště zrušila kvůli stávce desítky letů, bezpečnostní pracovníci požadují vyšší mzdy

Číst článek

Česka se dotkne například zrušení spoje z Düsseldorfu, který měl do Prahy odletět v 7.00, nebo letu z Kolína nad Rýnem/Bonnu, který měl do české metropole odstartovat ve 12.20.

Výstražná stávka navazuje na obdobný protest z pondělka, kdy bezpečnostní personál na čtyři hodiny přerušil práci na dvojici berlínských letišť. Zrušeno kvůli tomu bylo kolem 35 letů. Čtvrteční akce tak svým rozsahem bude výrazně větší.

Stávky mají být podle odborů Verdi jasným signálem pro zaměstnavatele, aby poskytli lepší nabídku zhruba 23 000 bezpečnostních pracovníků na německých letištích. Odbory požadují zvýšení hodinové mzdy na 20 eur (511 korun). Zatím přitom někteří ze zaměstnanců v tomto sektoru berou jen 12,90 eur (331 korun) na hodinu. Příští vyjednávací kolo se má uskutečnit 23. ledna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme