Komerční Banka a Fortuna reportovaly zisk a dobré vyhlídky

Komeční banka hlásí za první čtvrtletí čistý zisk na úrovni 3,380 miliardy korun. Fortuna za stejné období vydělala přes 200 milionů korun. Komerční bance zisk meziročně narostl o 5,2 procenta a překonala tím očekávání trhu o více jak 5 procent a Fortuna si v mezikvartálním srovnání polepšila dokonce o 44 procent. Podle makléře Wood and Company Filipa Kejly a analytika společnosti Cyrrus Ondřeje Moravanského, kteří byli hosty Světa o osmé Rádia Česko, navíc čeká oba tituly ještě zřejmě další růst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Burzovní palác | Foto: Filip Jandourek

„Registrujeme výraznější nákupní objednávky ze zahraničí na Komerční banku,“ prozradil Kejla. Akcie stojí stejně jako před dividendou, investoři si mohli připsat 250 korun, navíc cena akcie neklesla. „Mohlo by dále dojít k růstu ceny akcií,“ myslí si Kejla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Filip Kejla a Ondřej Moravanský ve Světě o osmé Rádia Česko

Stejně tak úspěšný by podle Kejly mohl být i celý bankovní sektor. „Je vidět oživení trhu. Banky se zaměří na oživení hypotečního trhu, kde vidí další růst a prostor k růstu,“ odhaduje. Celý bankovní sektor si podle něj ale bude muset hlídat poměr nesplacených úvěrů, který sice meziročně klesá, nicméně s rostoucí nezaměstnaností by mohlo dojít k navýšení těchto rizikových úvěrů, což by mohlo být pro banky riskantní. „Zajímavé bude sledovat vývoj úrokových sazeb, kde by mělo dojít spíše ke zvýšení,“ dodal Kejla.

Celkové ekonomické oživení nebude mít nicméně asi valný dopad na druhý titul, který čerstvě ohlásil výsledky hospodaření za první kvartál roku, sázkovou společnost Fortuna. Podle Moravanského patří Fortuna k nejmenším emisím trhu a kondice české ekonomiky na její akcie příliš vliv mít nebude.

Současné výsledky hospodaření Fortuny ale překvapily i samotné analytiky. „Čísla jsou optimistická, objem přijatých sázek, nebo EBITDA skončily nad průměrem tržních odhadů a dokonce nad nejvyšším tržním odhadem ze všech odhadů,“ dosvědčil Moravanský.

Ten zároveň odmítl, že by současné problémy konkurenta Fortuny, loterijní společnosti Sazka, měly výrazně ovlivňovat sílu akcií Fortuny. „V Čechách vidíme růst objemu přijatých sázek ale celkově trh roste. Těžko určit, co je vliv Sazky a co celého trhu,“ řekl a dodal, že Fortuna působí kromě Česka také na Slovensku a v Polsku. Samozřejmě mírně pozitivní dopad na smýšlení investorů o Fortuně kvůli nejasné situaci okolo Sazky se podle Moravanského odtušit dá.

Roman Chlupatý, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme