Kompenzace zemědělcům možná už do konce roku

Polovinu z pěti miliard korun, které by měly být získány dluhopisovým programem a které jsou určeny na kompenzace zemědělcům postiženým letos suchem, by mohlo mít k dispozici ministerstvo zemědělství už do konce letošního roku. Druhá polovina peněz by měla dorazit v prvním čtvrtletí příštího roku. Ve Žďáru nad Sázavou to řekl ministr zemědělství Jan Fencl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K tomu je ale podle Fencla třeba, aby vláda zítra schválila nařízení ke kompenzacím sucha. Termíny získání peněz byly podle Fencla dohodnuty na včerejším jednání s ministerstvem financí. Nařízení ke kompenzacím sucha se bude snažit vyřešit otázku dluhopisů tak, aby byly k dispozici co nejdříve. Rychlost výplat zemědělcům pak bude záviset i na zvládnutí administrativy, obzvlášť vyřízení všech potvrzení, které žadatelé musejí mít, aby získali nárok na kompenzace. Jde především o doklad o tom, že žadatel má všechny závazky vůči státu v pořádku.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme