Konec zámků, vzhůru na pumpy. Rusové se vracejí k nákupům realit, jejich zájmy se ale mění

Rusové dál patří mezi oblíbené klienty realitních kanceláří v Evropě. Od luxusních sídel se ale přeorientovali na levnější nemovitosti. Mezi kupce se zároveň dostávají i méně majetní lidé.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Karlovy Vary s dominantou hotelu Imperial z terasy bazénu hotelu Thermal

Pohled na Karlovy Vary s dominantou hotelu Imperial z terasy bazénu hotelu Thermal | Foto: Kristýna Maková

Vypadá to, že Rusové už přestali kupovat zámky, hrady a orientují se na jiné objekty. Realitní makléři oznámili, že poptávka Rusů po nemovitostech v zahraničí se od začátku roku zdvojnásobila, píše list Kommersant.

Změnil se ale trend – Rusové přestali nakupovat luxusní byty a domy a místo nich se zajímají o levné byty a komerční objekty, jako jsou například lázeňské hotely, fitness centra nebo i benzinové pumpy. Tedy o to, co je schopné přinést podle odhadu Kommersantu pět až 10 % zisku ročně.

To je oproti dřívějšku významná změna. Podle údajů Kommersantu se každý druhý nákup Rusů v zahraničí týká komerčních objektů, hlavně prostor a objektů pro podnikání.

Rusové si oblíbili Tyrolsko. Rakouští horalové ale vzkazují: „Naše Alpy nejsou na prodej!“

Číst článek

Podle údajů centrální banky v roce 2016 Rusové nakoupili v zahraničí nemovitosti za 870 milionů dolarů. Ovšem do roku 2013 - a tedy do krize - to byly více než 2 miliardy dolarů. Pak nastal prudký pokles, ale v prvních měsících letošního roku začal opět růst. Nákupy už nedělají jenom ti nejbohatší, ale i lidé, kteří chtějí v zahraničí chránit své relativně nevelké úspory a chtěji, aby jim i něco málo vydělávaly.

Nejpopulárnějšími zeměmi jsou Německo, Velká Británie kvůli poklesu cen nemovitostí v souvislosti s brexitem, dále Francie, Itálie a Kypr. Česká republika v tomto řebříčku nefiguruje.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme