Konkurz na OP Prostějov je zrušen, soud vyhověl věřiteli

Krajský soud v Brně zrušil prohlášení konkurzu na majetek zkrachovalého Oděvního podniku v Prostějově. Dnešní verdikt vydala soudkyně Eva Krčmářová. Vyhověla tak části žaloby největšího věřitele OP České spořitelny, která podávala proti řízení žalobu pro zmatečnost.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Továrna OP Prostějov

Továrna OP Prostějov | Foto: Tomáš Adamec

Podle soudce Jana Kozáka, který doposud vedl řízení s Oděvním podnikem a jeho věřiteli, je v této chvíli rozhodnuto pouze o úpadku Oděvního podniku. Konkurzní řízení je zrušeno a pozastaven je i veškerý rozprodej firmy. Kdo v budoucnosti povede insolvenční řízení, zatím není jasné.

„Až bude rozhodnutí o žalobě pro zmatečnost pravomocné, bude definitivně rozhodnuto o zrušení konkurzu a pak bude zřejmě na rozhodnutí předsedy soudu, který by musel zvážit situaci a případně rozhodovat o přidělení věci jinému soudci,“ řekl Kozák Radiožurnálu.

Proti rozhodnutí je možné se do patnácti dnů odvolat.

Anna Kajlíková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme