Kopřivnická Tatra jde do dražby, vyvolávací cena je 200 milionů korun

O dalším osudu podniku Tatra rozhodne dnešní dražba. Krajský soud v Ostravě totiž odmítl na podnik vyhlásit insolvenční návrh. Tatra se nabízí za vyvolávací cenu 200 milionů korun. Zájemce o dražbu musí složit 100 milionů. Jeden subjekt už požadovanou částku zaplatil, skutečný zájem o podnik se ukáže ale až během samotné dražby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znak TATRA, tatrovka | Foto: Jakub Říšský

Zraky obyvatel Kopřivnice se dnes upínají k západočeskému Chebu. Právě tam v sídle exekutorského úřadu se bude dražit automobilka Tatra, která dává práci 1600 zaměstnanců.

„Tady je situace všude špatná, co si najdeme, nevím. Nebo je to možná naše jediná a poslední šance, že nás prodají a něco se bude dít. Nikdo neví nic,“ přemýšlí nahlas o plánované dražbě Jana Halasová, která v Tatře pracuje.

Dávnou slávu automobilky si lidé už mohou spíše připomenout v nedalekém muzeu. Jenže o Tatru se teď více než historici zajímají byznysmeni a právníci. Šéfové automobilky oznámili, že chystaná dražba a vstup nového majitele je záchranou, jinak by se od příštího týdne mohla zastavit výroba.

Těsně před dražbou ovšem přišel návrh na insolvenci a napětí stoupalo, soud insolvenční návrh zamítl. Dražbu může ohrozit jediná věc, pokud se přihlásí s insolvenčním návrhem další věřitel.

Spolu s kopřivnickou automobilkou Tatra se bude dražit také unikátní sbírka jejích vozidel. K mání tak bude i bílý kabriolet původně vyrobený pro Stalina.

Historie automobilky Tatra v Kopřivnici | Foto: ČTK

Andrea Čánová, Klára Bílá, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme