Evropské akcie opět klesají. Mezi investory převažují obavy z šíření koronaviru

Akcie na evropských trzích ve středu obnovily pokles a smazaly prakticky všechny zisky z úterý. Mezi investory převládají obavy z dalšího šíření nového koronaviru a jeho dopadů na ekonomiku. Vlády jednotlivých zemí sice postupně organizují soubory opatření na pomoc ekonomikám i jednotlivým firmám, dopad na trhy se ale zatím příliš neprojevuje.

Londýn/Frankfurt Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena s rouškou před obchodem v centru Londýna na Piccadilly Circus | Foto: Dylan Martinez | Zdroj: Reuters

Panevropský index STOXX 600 krátce před 10.00 SEČ odepisoval zhruba 2,9 procenta a nacházel se pod 283 body.

Linky zastaví o týden dřív, než se plánovalo. Kolínská automobilka TPCA zavře kvůli koronaviru ve středu

Číst článek

Výrazně ztrácejí akciové trhy v Británii i v Německu. Hlavní londýnský index FTSE 100 odepisuje 3,2 procenta na 5125 bodů, index DAX burzy ve Frankfurtu nad Mohanem pak ztrácí 3,7 procenta a nachází se blízko 8611 bodů.

Hlavní index evropských akcií v úterý zpevnil o více než dvě procenta. K růstu přispělo mimo jiné oznámení Španělska, že výrazně podpoří ekonomiku, aby zmírnilo dopady koronaviru.

Investoři se ale více obávají dopadů, jaké bude mít pandemie na finanční výsledky firem v dlouhodobějším výhledu.

Analytici finančního ústavu JP Morgan upozornili zejména na problémy leteckých společností, protože poptávka po osobní letecké dopravě kvůli koronaviru prudce klesla. To má dopady i na firmy, které jsou s tímto odvětvím úzce spjaty. Zhruba 15 procent tak ve středu například odepisují akcie MTU Aero Engines.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme