Rekordní tržba: Češi během Velikonoc v hobbymarketech podle statistiky utratili 552 milionů

Češi přes Velikonoce v hobbymarketech a prodejnách jízdních kol, které se po nuceném uzavření od čtvrtka znovu otevřely veřejnosti, utratili zhruba 552 milionů korun. Je to o 61 procent více než loni, vyplývá ze statistiky společnosti Global Payments, přes jejíž platební terminály se v Česku uskuteční třetina plateb českých hobbymarketů a cykloobchodů. Informoval o tom v úterý mluvčí společnosti Ondřej Holoubek.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sekačka na trávu, sečení trávy

Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

Přes terminály Global Payments bylo od čtvrtka do pondělí provedeno v hobbymarketech 127 tisíc transakcí, při nichž zákazníci utratili přes 177 milionů korun. Průměrná částka za jednu transakci byla 1395 korun.

O loňském velikonočním víkendu Češi v hobbymarketech nakoupili za 110 milionů korun, průměrná částka za jednu transakci činila 1219 korun.

Riziko, že lidé zaplaví parky, bylo vyšší, zdůvodnil Hamáček otevření hobbymarketů

Číst článek

Vyšší návštěvnost i tržby za uplynulý prodloužený víkend ve srovnání s běžným obdobím potvrdil v úterý ředitel společnosti Hornbach pro Českou republiku a Slovensko David Kolář.

„Během otevírací doby nám ale nevznikaly výraznější špičky odklánějící se od běžné víkendové situace, za což patří poděkování zákazníkům, kteří své návštěvy rozprostřeli do celého dne,“ dodal.

Velká poptávka byla podle něj zejména po sezonním zboží, v případě rostlin se jednalo například o muškáty.

V prodejnách jízdních kol lidé podle Global Payments od čtvrtka do pondělí kartou zaplatili zboží za 18,3 milionu korun, průměrná útrata dosáhla 3569 korun. Loni Češi v cykloprodejnách ve stejném období nechali 11,4 milionu korun.

V Česku kvůli vládním opatřením je od 14. března uzavřená většina prodejen. Postupně se režim uvolňuje a před Velikonocemi dostaly výjimku hobbymarkety, kde mohli dosud nakupovat jen podnikatelé, a prodejny jízdních kol. Dnes by měla vláda projednat harmonogram dalšího otevírání prodejen a služeb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme