Pobočky finančních úřadů zejí prázdnotou. Daňové přiznání musí lidé podat až do prvního července

Pro řádné podání daňového přiznání by podle původního plánu zbýval už jen týden. Pobočky finančních úřadů jsou ale netradičně dál bez front. Ministerstvo financí totiž letos přesunulo lhůtu pro podání o čtvrt roku, z prvního dubna na prvního července. Zároveň se posunuje na začátek srpna také termín pro podání přehledů pro zdravotní pojišťovny a správu sociálního zabezpečení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daňová přiznání se letos budou podávat o čtvrt roku později (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Namísto apríla na začátek prázdnin, tak zahýbala ministryně financí Alena Schillerová za ANO s termíny odevzdání přiznání k dani z příjmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pobočky finančních úřadů zejí prázdnotou. Daňové přiznání musí lidé podat až do července. Natáčela Tereza Beránková

„Hlavně se tím odloží platba daně. Takže všechny vyplývající sankce tím hromadně prominu, ale třeba i správní poplatky,“ uvedla ve vysílání Radiožurnálu.

Termín platí pro osoby samostatně výdělečně činné i pro zaměstnance. Do 3. srpna pak musí podnikatelé podat také přehledy zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení.

„Když se daňové přiznání posune o tři měsíce, tak my se automaticky taky posuneme o tři měsíce,“ upřesňuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD.

Situace je teď velmi vážná, nezaměstnanost bude stoupat, říká viceprezident svazu průmyslu

Číst článek

Začátku prázdnin se musí podle Hany Procházkové, daňové poradkyně společnosti Vilímková Dudák & Partners Tax, držet i finanční poradci.

„A to z podmínky, že plná moc pro tohoto daňového poradce byla doručena správci daně nejpozději do 1. dubna 2020,“ podotýká.

Opozdilci, kteří nestihnou daň podat a zaplatit ani do začátku července, ale nebudou muset platit penále za jarní měsíce. „Penále při pozdním podání bude počítáno od prvního července,“ upřesňuje specialistka na daně společnosti TPA Jana Skálová

Naopak ti, kteří čekají, že by jim finanční správa měla peníze vrátit, můžou daňové přiznání podat už teď. Peníze jim na účet přijdou do 30 dnů.

Tereza Beránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme