Žádosti o podporu COVID nájemné přesáhly jednu miliardu korun, program je spuštěný necelý měsíc

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ke čtvrtečním 18.30 eviduje u programu COVID nájemné žádosti za více než miliardu korun. Příjem žádostí spustilo 26. června. Podnikatelé do čtvrtka dokončili přes 1300 žádostí za zhruba 167 milionů korun, dalších více než 3800 žádostí za asi 628 milionů korun je v systému rozpracovaných. K proplacení bylo zatím schváleno 1049 žádostí za 134,5 milionu korun. Informovala o tom mluvčí MPO Štěpánka Filipová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) očekává zájem až 150 000 podnikatelů. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na definitivní schválení čeká zhruba 400 žádostí za 62,4 milionu korun, přes 250 žádostí v objemu zhruba 36,7 milionu korun ministerstvo vrátilo k doplnění. Zájemci o dotaci na nájem se musejí registrovat do informačního systému na webu MPO, žádost včetně povinných příloh se podává elektronicky. Podnikatelé mají čas na podání žádostí do 30. září.

Ministerstvo přijalo 2906 žádostí o dotaci na komerční nájem. Havlíček očekává zájem až 150 000 podnikatelů

Číst článek

Podle informačních podkladů k programu, by v případě správně podané žádosti měli podnikatelé peníze dostat na účet do dvou až tří týdnů. Na program je vyčleněno pět miliard korun, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) očekává zájem až 150 000 podnikatelů.

Příspěvek 50 procent

Program COVID nájemné je určen podnikatelům, kteří museli kvůli vládním opatřením proti koronaviru zavřít nebo omezit provoz. Stát jim na nájem za duben, květen a červen přispěje 50 procent. Podmínkou je, že majitel nájemné o 30 procent sníží a nájemce doplatí pětinu.

Na kurzarbeit se Antivirus změní nejpozději v říjnu, řekl Havlíček. Chce motivovat lidi chodící do práce

Číst článek

Maximální výše podpory je deset milionů korun. Podpora se vztahuje na nájemní smlouvy uzavřené před 12. březnem. Program nemohou využít podnikatelé, kterým prostor pronajímá spřízněná osoba.

K žádosti zájemci musejí doložit několik čestných prohlášení včetně dokladu o uhrazení nájmu za leden a únor, případně předchozí měsíce. Žadatelé musejí přiložit také potvrzení o uhrazení části nájemného alespoň ve výši požadované podpory.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme