Zelená od unie. Malé a střední podniky vyrábějící zdravotnický materiál dostanou státní podporu

Evropská komise schválila České republice státní podporu pro malé a střední podniky, které vyrábějí zdravotnické a ochranné prostředky pro boj s koronavirem. Celková výše pomoci může dosáhnout až miliardy korun, oznámila ve středu komise v tiskové zprávě. Česko hodlá v první fázi programu poskytnout firmám 300 milionů korun.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská komise schválila České republice státní podporu pro malé a střední podniky, které vyrábějí zdravotnické a ochranné prostředky pro boj s koronavirem (ilustrační foto) | Foto: Robyn Mack | Zdroj: Flickr.com

Podpora v rámci programu českého ministerstva průmyslu a obchodu by měla podnikům formou přímých grantů financovat až polovinu nákladů na výrobu.

Šéfka Evropské komise varuje Maďarsko kvůli jeho opatřením. Překročí-li mez, je připravena jednat

Číst článek

„Urychlování výroby produktů důležitých pro kontrolu šíření koronaviru, mezi nimiž jsou léky, zdravotnické vybavení a ochranné prostředky, má zásadní význam pro cestu ze současné zdravotní krize,“ komentovala schválení podpory místopředsedkyně Evropské komise Margrethe Vestagerová. Ta má na starosti dohled nad podmínkami hospodářské soutěže.

Komise pravidla pro státní pomoc v rámci série koronavirových opatření uvolnila v polovině března s cílem pomoci financovat zdravotnictví a firmy nejvíce zasažené krizí.

Státy od té doby mohou soukromému sektoru finančně pomáhat způsobem, který je za běžných podmínek nepovolený. Brusel už schválil přes šest desítek žádostí, které přišly z většiny členských zemí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme