Koruna je na novém historickém maximu

Česká koruna od rána posiluje a nyní je na novém maximu. Euro se prodává za 33,16 - což je vůbec nejsilnější kurs v historii. Tato hodnota odpovídá 16 korunám 96 haléřům za německou marku. Snížení kursu formou zásahu České národní banky je ale podle dealera Československé obchodní banky Pavla Bouce nyní nepravděpodobné.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

"Ukázalo se, že intervence v podobě přímé devizové intervence byla poměrně neefektivní a v současné době nejsou žádné náznaky toho, že by se centrální banka k intervencím opět uchýlila".

Dealer Československé obchodní banky Pavel Bouc Radiožurnálu také přiblížil příčiny dalšího posilování naší měny. "Za tímto dalším posílením stojí jednak velice mělký trh, který je možné od rána pozorovat, a nedostatek nových fundamentálních dat, to znamená většina investorů je motivovaná opět přílivem přímých zahraničních investic do naší ekonomiky a na korunu v současné době nepůsobí žádný nový faktor, který by ovlivnil tím či oním směrem obchodování".

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme